Ayak Mankenliği

Ayak Modelliği / Mankenliği Nedir?

Ayak modelliği, part modelliğin bir parçasıdır. Part modelliğinde modeller, spesifik alanlara göre ayrılırlar, örneğin; ayak modelliği, el modelliği, bacak modelliği, dudak modelliği, yüz modelliği gibi. Ayak modeli olabilmek için modellerin belirli kriterlere sahip olmaları gerekmektedir.

Ayak Modelliği / Mankenliği Başvurusu

Ayak modelliğine başvuru yapmak isteyenler en az 4 farklı açıdan çekilmiş ayak fotoğraflarınıbaşvuru formuna eklemelidir . Nasıl fotoğraflar göndermeniz gerektiğini ilanların detaylarında görebilrisiniz. Fotoğraflar ayaklarınızın sağlıklı, bakımlı ve biçimli olduğunu açıklar nitelikte olmalıdır.

Ayak numarası

Ayak modelliğinde genellikle küçük numaralar (35-37) tercih edilmekle birlikte genel aralık 35-39 numara olarak düşünülebilir. Ayak numarası müşterinin tercihine göre değişiklik gösterebilir.

Bayan ayak modelliği için ne tür çekimlerde işler vardır?

Ayak modelleri, ayakkabı markalarını katalog çekimlerinde, stok fotoğrafçıları ile, kişisel portfolyosunu oluşturan fotoğrafçılarla çalışabilirler. Alternatif ayak modelliği işlerinde de çalışabilirsiniz. Bu tür işlerde genellikle oturursunuz ve ayaklarınızı birinin yüzünde tutarsınız. Ya da ayaklarınızla birinin üstüne basarsınız. Bu tür çalışmalar ayaklara ilgi duyanlar için çekilir. Farklı, kolay ve eğlenceli bir ayak modelliği işi yapmak istiyorsanız aşağıdaki bağlantı adresinden başvuru yapabilirsiniz.

Ayak Mankenliği Başvuru